bramy skrzydłowe tło nagłówka

Bramy skrzydłowe Wiśniowski

Charakterystyka bram skrzydłowych

bramy skrzydłowe ręczna z ryglem

Bramy skrzydłowe występują w dwóch wariantach. Pierwszy to brama ręczna, druga opcja to brama z napędem. W obu przypadkach skrzydła bramy poruszają się na zawiasach zamontowanych w osi bramy, na słupkach systemowych (metalowych) lub murowanych. W przypadku bram otwieranych ręcznie wyposaża się je w rygiel blokujący jedno ze skrzydeł do podłoża a także zamek umiejscowiony w drugim skrzydle.

brama skrzydłowa z napędem

Podział skrzydeł w bramie jest symetryczny a ich wypełnienie w zależności od wybranego wzoru stanowią pręty lub kształtowniki stalowe. Brama skrzydłowa z napędem nie posiada zamka oraz rygla a ich funkcje spełnia automatyka.

Zastosowanie bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe Wiśniowski to systemowe rozwiązanie przeznaczone zarówno dla domu jak i przemysłu. Doskonale zdają egzamin jako elementy ogrodzenia posesji mieszkalnej a także działki przemysłowej. Świetnie sprawdzają się także w strefie publicznej jako bramy w ogrodach, parkach, szkołach a także przy obiektach handlowych. Warto dodać, że bramy skrzydłowe w wersji dla przemysłu występują w trzech wersjach: BASTION, GARDIA i MODEST. Różnią się one wyposażeniem (zamki, elektro-zamki) oraz zabezpieczeniami antykorozyjnymi (cynkowanie, cynkowanie ogniowe, powlekanie poliestrem).

Bramy skrzydłowe -wzory i kolory

Szeroka gama wzorów i kolorów bram skrzydłowych pozwala dobrać ogrodzenie odpowiednio do elewacji a także elementów wykończeniowych ogradzanego obiektu. Warto wspomnieć o dwuetapowym zabezpieczeniu antykorozyjnym produktów firmy Wiśniowski. Po zespawaniu elementów poddaje się je procesowi cynkowania a następnie maluje się je proszkowo. Taki sposób wykończenia gwarantuje przede wszystkim uzyskanie wysokiej odporności na warunki atmosferyczne. Ponadto możliwe jest uzyskanie wysokich walorów estetycznych (rożnych stopni połysku, różnych efektów dekoracyjnych itp.).

paleta kolorów RAL Gatenov
Pełna paleta kolorów RAL
ogrodzenia segmentowe Wiśniowski - wzory
Wzory bram skrzydłowych Wiśniowski